ZAMÓW BEZPŁATNY POMIAR

  Żaluzje drewniane Warszawa

  Żaluzje drewniane od wielu lat są ulubionym wyborem wystroju mieszkania czy domu. Nietuzinkowy wygląd żaluzji drewnianych ich wszechstronność zastosowań, oraz możliwość dopasowania do wystroju , każdego wnętrza sprawia, że są one numerem jeden wśród osłon okiennych, które są wybierane przez projektantów wnętrz. Ze względu na szerokość lamel rozróżniamy kilka rodzajów żaluzji drewnianych 25mm i 50mm.

  Żaluzja drewniane 25mm

  Żaluzje drewniane 25mm najczęściej montowane są bezpośrednio przy szybie okien i drzwi balkonowych. Montaż może być wykonany inwazyjnie poprzez przykręcenie do listwy przyszybowej lub bezinwazyjnie . Przy oknach uchylnych żaluzje drewnie montujemy przy użyciu prowadzenia linkowego , dzięki temu żaluzja drewniana porusza się razem z oknem i nie wisi luźno .

  Żaluzja drewniana 50mm

  Żaluzja drewniana 50mm

  Żaluzje drewniane 50mm to chyba najbardziej efektowna osłona okienna. Od wielu lat klienci doceniają zalety drewna jego wygląd i estetykę . Dzięki Żaluzjom drewnianym 50mm w sposób niecodzienny upiększymy wnętrze naszego domu. Żaluzje drewniane 50mm montujemy zazwyczaj nad otworem okiennym do sufitu lub ściany. Żaluzje drewniane to stylowe rozwiązanie które sprawdzi się w pomieszczeniach o wystroju zarówno minimalistycznym jaki ekstrawaganckim. Żaluzje drewniane 50mm świetnie zabezpieczają pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem , a prostota ich użytkowania pozwala nam na bardzo płynne regulowanie natężenia wpadającego światła.

  ŻALUZJE DREWNIANE MONTAŻ

  Montaż żaluzji drewnianych 50mm standardowo można ( i należy ) zamontować do sufitu . Trzeba wiedzieć , że ta osłon okienna jest dosyć ciężka , a w momencie podciągana żaluzji drewnianej do góry naprężenia które działają na uchwyty mocujące są znaczne. Dlatego też proponowany montaż takiej żaluzji drewnianej tu sufit. Montaż do ściany również jest dopuszczalny ale taka ściana nie powinna być z samego karton gipsu. Niezależnie w którym miejscu Warszawy montujemy czy to jest Białołęka , Praga, Centrum czy Ursynów zdarzają się budynki stare , a w nich niestety ściany a nawet sufity są w różnym stanie jakościowym. W takich miejscach szczególnie należy zwrócić uwagę na odpowiednie zamontowanie żaluzji drewnianych.

  Montaż żaluzji 25mm to już nieco łatwiejsza sprawa, ponieważ tę osłonę okienną najczęściej montujemy między listwami przyszybowymi okna. Taki montaż nie powoduje utraty gwarancji na okno o co bardzo często pytają klienci . Żaluzje drewniane 25mm mają duże wymiary graniczne , dzięki temu możemy osłonić taką żaluzją 25mm wielkie połacie szklane. W takich wypadkach należy pamiętać i większej ilości uchwytów mocujących . Dokładnie jak w przypadku żaluzji drewnianych 50mm tak i tu powinno się montować uchwyt wod dołu w górną część listwy przyszybowej. Niestety jeśli się nie da z przyczyn technicznych ( zbyt płytka listwa) montujemy od czoła, właśnie wtedy należy zwiększyć ilość uchwytów.

  ŻALUZJE 50mm właściwości

  W żaluzjach drewnianych możemy wyróżnić żaluzje bambusowe, które występują w dwóch wersjach szerokości 25mm i 50mm. Żaluzje bambusowe 50mm są nieco cieńsze niż standardowa żaluzja drewniana 50mm . Odgrywa to niebagatelną rolę przy montażu ty żaluzji , ponieważ po podciągnięci jej do góry pakiet takiej żaluzji jest dużo mniejszy od pakietu standardowej żaluzji drewnianej 50mm. W mieszkaniach gdzie jest balkon, a nadproże nad oknem balkonowym jest niskie to może być jedyne rozwiązanie dla montażu żaluzji drewnianych 50mm.

  ŻALUZJE 25mm właściwości

  Przy żaluzjach 25mm wielkość pakietu żaluzji po podciągnięciu najczęściej nie jest problemem , ponieważ zazwyczaj montujemy je do okna, to już wybór odpowiedniego miejsca montażu jest istotny. Należy też pamiętać o tym ,że żaluzje bambusowe czy to będą żaluzje 25mm czy żaluzje 50mm mają mikro pęknięcia wzdłużne . Lamele z takimi mikropęknięciami nie podlegają wymianie , ponieważ tak wygląda struktura bambusa.