ZAMÓW BEZPŁATNY POMIAR

  Dawniej rolety rzymskie w domach były niezwykłą rzadkością i ekstrawagancją , dziś jednak to się zmieniło, a moda związana z aranżacją wnętrz zdecydowanie poszła do przodu . Rolety rzymskie to nowoczesny , a jednocześnie łatwy sposób zasłonięcia okien za pomocą materiału, który podczas podnoszenia, układa się w efektowne fałdy. Rolety rzymskie bez wątpienia wyróżnia klasa, styl i subtelność, stanowią efektowną i funkcjonalną dekorację zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i tradycyjnych. W rolecie rzymskiej tkanina odgrywa pierwszoplanową rolę , decydując, jaki wydźwięk będzie miała całość.


  Rolety rzymskie tradycyjne

  Tradycyjna roleta rzymska wykonana jest z jednego materiału , może to być materiał taki jak na firany czy bardziej zaciemniający jak do zasłon. Podnoszony jest do góry za pomocą koralika umieszczonego w zależności od potrzeb po lewej lub prawej stronie mechanizmu rolety. Podczas podnoszenia materiał układa się w stylowe fałdy co jest niepowtarzalną zaletą rolet rzymskich.

  Wybór materiałów jest praktycznie nieograniczony co zapewnia roletom rzymskim przewagę w stosunku do innych osłon okiennych. Dzięki temu materiał w rolecie rzymskiej możemy dopasować do wystroju każdego pomieszczenia i dzięki temu stworzyć niepowtarzalny klimat .

  Rolety rzymskie Warszawa
  Roleta zewnętrzna podwójna

  Roleta rzymska podwójna

  W rolecie rzymskiej podwójnej używamy dwóch rodzajów materiału. Jeden to firanka i przesłania nam bardzo delikatnie otoczenie za oknem , a drugi materiał najczęściej jest mocno zaciemniający. Możemy tu użyć również materiałów 100% kryjących tak zwanych blackoutów .

  Roleta rzymska podwójna niewątpliwie jest niezwykle efektowną osłoną okienna i całkowicie wyczerpuje aranżację pomieszczenia , zastępując zasłony i firany.

  Czy rolety rzymskie można prać ?

  Oczywiście , że tak tylko trzeba wiedzieć jak je zdjąć i oczywiście jak prać. Jeśli chodzi o bezpieczne zdejmowanie materiałów rolet rzymskich , należy najpierw opuścić roletę całkowicie do dołu, następnie delikatnie wyjąć poziome rurki , które są osadzone w tunelach materiału i to samo zrobić z dolną belką rolety. Następnie oderwać materiał z rzepa od mechanizmu rolety, materiał opadnie na sam dół. Wtedy już można odpiąć sznurki pionowe id listwy dolnej i zdjąć materiał do prania. Bardzo ważne jest to , aby po zdjęciu rolety nie wciągać wiszących sznureczków koralikiem do góry. Takie działanie doprowadzi do nierównomiernego nawinięcia sznurków i trzeba będzie je wyregulować. Rolety rzymskiej zapewne sami nie wyregulujecie , a taka naprawa nie podlega gwarancji. Pranie rolet rzymskich najczęściej odbywa się w niskich temperaturach , a po praniu i odwirowaniu najczęściej nie potrzeba nawet ich prasować, wystarczy powiesić i same się „wyprasują ” . Chociaż niektóre materiały są trudne i należy postępować z nimi nieco inaczej.